בעולם העבודה המודרני יש הרבה חסרונות; רובנו עובדים קשה, סביב השעון ופעמים רבות מתקשים לעמוד בדרישות ובמטלות היום-יום הרבות. רוב הארגונים והחברות דורשים עבודה במשרה מלאה והם מחייבים את העובד להקדיש למקום העבודה שעות ארוכות ויקרות, מה שלא מותיר מספיק זמן פנוי בידו. אך ישנו מקום עבודה המאפשר ליהנות מגמישות רבה ומניח לעובד לנהל את זמנו לפי ראות עיניו – בחברת שליחויות זהו רק יתרון אחד מבין רבים.

אתה קובע כמה אתה עובד

אחד היתרונות המרכזיים בעבודה בחברת שליחויות, היא האפשרות של העובד לקבוע את סדר הגודל של ההעסקה שלו. מסגרת עבודה זו עשויה להתאים במיוחד לעובד שהוא סטודנט או לחייל משוחרר המעוניין בעבודה שתסייע לו לחסוך לטיול הגדול. בתקופות שבהן ישנה זמינות רבה יותר, יכול העובד לקחת על עצמו היקף עבודה רחב יותר, ובזמנים לחוצים (כמו תקופת המבחנים) יש באפשרותו לצמצם את שעות העבודה. כמובן שהכלל הוא פשוט – ככל שעובדים יותר שעות ומשלימים מספר רב יותר של שליחויות – התשלום בהתאם.

גמישות

שליחים רבים בוחרים במקצוע הזה בשל הגמישות הרבה שהוא מאפשר. בניגוד למקומות עבודה אחרים, השליח יכול לבנות בעצמו את תוכנית העבודה היומית שלו, או אפילו להחליט שהיום אין באפשרותו לעבוד. העבודה מתבצעת באמצעות אפליקציה המציגה את ההצעות הקיימות למשלוחים הסמוכים למקום שבו נמצא השליח (מרחק של עד 5 קילומטר). לעתים קרובות יתגלה כי קיימים שני יעדים הקרובים מאוד זה לזה, וכך תהיה אפשרות להשלים את שתי השליחויות במהירות יחסית. במקרים אחרים יהיה צורך לבצע משלוח אקספרס וכך אם השליח פנוי הוא יוכל לקבל את השליחות ולקבל עליה תשלום. בכל מקרה, מי שקובע אם לקחת את העבודה או לא הוא השליח, והוא חופשי לנהל את זמנו ואת יום העבודה שלו כראות עיניו.

תשלום הוגן

יתרון נוסף בעבודה בתחום שירות שליחויות הוא השכר. כיום שירות שליחויות משמש גם ארגונים וחברות וגם אנשים פרטיים, ועל כן, מי שיחליט להירשם כשליח יגלה כי אין מחסור בעבודה בתחום. כל השליחויות, גם מעטפות קטנות או חבילות לא גדולות, מתוגמל היטב, והשליחים מקבלים לרוב את עיקר האחוזים מעלות המשלוח. חשוב לציין כי שליח המעוניין להגדיל את השכר שלו, מומלץ שיבחר בחבילות גדולות יותר וביעדים מרוחקים יותר. כך או כך, האפליקציה מאפשרת לעקוב בכל עת אחרי כמות המשלוחים שבוצעו ואחרי הסכום לתשלום שהצטבר לזכות השליח. התשלום עצמו יבוצע כל חודש ויועבר לחשבון הפרטי של השליח.

אז איך זה עובד?

כדי להפוך לשליח, כל מה שנדרש זה מעט זמן, מכשיר טלפון נייד וכלי רכב. אין בהכרח צורך באופנוע, לעתים ישנם משלוחים גדולים המצריכים שימוש ברכב. מנגד, ישנם גם משלוחים קטנים בתוך העיר הכוללים חבילות קטנות בלבד, ואותם ניתן להשלים גם באמצעות אופניים. כדי להתחיל צריך להוריד את האפליקציה, להירשם וקדימה לעבודה!